Informacje

Przed Tobą lista najczęściej zadawanych pytań przez studentów/studentki, którzy do tej pory nie uczestniczyli/uczestniczyły w naszym obozie Dżamp:

Do kogo adresowany jest obóz Dżamp?  

Jedyny tak duży obóz studencki adresowany jest do studentów z niepełnosprawnością, łączy integrację społeczną, aktywność fizyczną, rozwój osobisty. Mogą w nim wziąć udział studenci/studentki, którzy studiują na uczelniach współpracujących ze Stowarzyszeniem Twoje Nowe Możliwości. Jeżeli na liście ORGANIZATORZY nie ma Twojej uczelni, zapytaj Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnością lub inną odpowiedzialną jednostkę o możliwość współpracy. Z naszej strony wszelkich informacji udziela Ariel Fecyk, do którego kontakt znajdziesz w podstronie KONTAKT.  

W jakim terminie odbywa się tegoroczny obóz? 

Obóz Dżamp w tym roku odbędzie się od 2 do 9 września 2023 r.  

Gdzie odbędzie się tegoroczny obóz? 

To nasza słodka tajemnica ???? Jedno jest pewne. Miejsce przez nas wybrane będzie znajdować się w południowej części Polski, a przestrzeń będzie w jak największym stopniu dostępna/przystosowana. Jeżeli jesteś ciekawy/ciekawa, gdzie do tej pory organizowaliśmy obóz Dżamp, zajrzyj na naszą podstronę MIEJSCE.  

Jakie aktywności są organizowane podczas obozu?  

W trakcie trwania obozu odbywają się:
– warsztaty rozwijające umiejętności miękkie,
– atrakcyjne wycieczki krajoznawcze do miejsce wyjątkowych i ciekawych (jak na przykład muzea, galerie sztuki, wystawy),
– zajęcia sportowe,
– zajęcia integracyjne.
Harmonogram zajęć uczestnicy poznają przed przyjazdem. Mogą już wcześniej zaplanować sobie, w jaki sposób chcą skorzystać z naszej bogatej oferty. Każda z oferowanych przez nas aktywności jest bezpłatna. Oprócz przygotowanych przez nas zajęć, wszyscy mogą korzystać z regularnej oferty hotelu, wynikającej z regulaminu.  

Czy muszę uczestniczyć we wszystkich aktywnościach?  

Każdy z uczestników samodzielnie podejmuje decyzję czy i w jakich aktywnościach, przygotowanych przez kadrę, chce brać udział. Wierzymy, że w tak szerokiej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie.  

Potrzebuję wsparcia asystenckiego, czy może na obóz przyjechać ze mną mój asystent?  

Oczywiście! Wiemy, że niektórzy studenci potrzebują wsparcia asystenckiego. Zatem jeżeli należysz do tego grona – daj nam znać. W formularzu zgłoszeniowym znajduje się odpowiednie pole, w którym powinieneś zaznaczyć, że wybiera się z Tobą asystent. W takim przypadku, Twój asystent powinien także wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Jeżeli nie masz asystenta, a potrzebujesz wsparcia w trakcie obozu – daj nam znać, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.  

W jaki sposób mogę zapisać się na obóz?  

Istnieją dwie drogi.
Pierwsza: 
Wejdź na naszą stronę: Zapisz się! I wypełnij formularz zgłoszeniowy. Ważne jest, abyś dobrze podał / podała nazwę swojej uczelni.

Druga: 
Zgłoś się do Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością lub Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami. (w zależności, jaka jednostka istnieje na Twojej uczelni) i poinformuj, że chciałbyś / chciałabyś wziąć udział w Obozie Dżamp organizowanym przez Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości”. 

Kto pokrywa koszty mojego udziału w obozie? 

Jeżeli uczelnia, na której studiujesz, współpracuje z nami przy organizacji obozu, bądź będzie chciała współpracować. wtedy koszt Twojego udziału jest podzielony między uczelnię a Ciebie. Trudno określić jednoznaczny podział procentowy. Co roku wygląda on inaczej, ponieważ jest zależny od wielu czynników. Gdy tylko będziemy wiedzieć, jak wygląda ten podział w tym roku – damy znać.  

Jak dojadę na obóz?  

Na obóz możesz dojechać samodzielnie lub skorzystać z naszego transportu (dostosowanego autobusu), który wyrusza spod biura Stowarzyszenia „Twoje Nowe Możliwości” we Wrocławiu.

Czy na obozie jestem w stanie zadbać o swoją specjalną dietę? 

Tak. W formularzu zgłoszeniowym pytamy o rodzaj diety oraz alergeny. Zebrane informacje przesyłamy do hotelowej restauracji, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.    

Jakie formalności powinnam / powinienem dopełnić, aby pojechać na obóz?  

Formalności, jakie powinien dopełnić student / studentka, aby móc uczestniczyć w obozie:
1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie ZAPISZ SIĘ!  
2. Zgłosić się do jednostki na uczelni, zajmującej się studentami z niepełnosprawnością – celem pozyskania dofinansowania na udział w obozie.  
3. Po potwierdzeniu przez nas Twojego nazwiska na liście uczestników – dokonać przelewu na konto.
4. Być w kontakcie z kadrą obozu, aby zaplanować dojazd do hotelu.