Idealne miejsce na poznanie nowych ludzi? – DŻAMP! :)

Zdjęcie w pomieszczeniu zrobione z góry. Liczna grupa młodych uśmiechniętych osób z czego cztery są na wózkach inwalidzkich. Kilka osób trzyma napis z balonów “I serduszko dzamp”.

Poznawanie ludzi na studiach nie jest łatwe. Niektórzy twierdzą, że jest to ważniejsze niż samo studiowanie.  Sprawdź dlaczego wyjazd na Dżampa to wspaniała okazja do tworzenia nowych relacji! 

Obozy studenckie są świetnym pomysłem na poznanie nowych osób. Co najlepsze możesz poznać  ludzi z Twojej uczelni wcześniej niż w październiku. Mamy świadomość, że dla osób z niepełnosprawnościami, zwykły wyjazd studencki może okazać się niedostępny. Obóz Dżamp to alternatywa dla rajdów studenckich i obozów adaptacyjnych. Jest skrojony właśnie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami! W tym roku Dżamp rusza 2 września na 7 dni niezapomnianej przygody! Spotkamy się w Lipowej koło Żywca, w otoczonym zielenią Hotelu Zimnik. 

 
Jak poznać nowe osoby na Dżampie? – Sprawdź nasze wskazówki! 

POKAŻ SIĘ OD DOBREJ STRONY  

Pierwsze kontakty są bardzo ważne w dalszej znajomości. Chociaż to trudne, nie bój się rozpocząć rozmowy, a co najważniejsze – uśmiechaj się. Uśmiech przyciąga innych 🙂 W poprzednich edycjach Dżampa, uczestnicy wspominali, że ich największą obawą przed wyjazdem było to, czy się odnajdą i czy zostaną zaakceptowani. Wielu z Was nie zna nikogo na obozie lub potrzebuje chwili, żeby poczuć się pewnie. Zajęcia integracyjne, warsztaty wspierające wzajemne poznanie się, wspólne imprezy i planszówki – to wszystko sprawi, że będzie Ci o wiele łatwiej nawiązać pierwsze kontakty.  

DOŁĄCZ DO GRUPY 

Grupy w Internecie to bardzo przydatna opcja. Znajdziesz tam informacje o spotkaniach ludzi z Twojej grupy, wspólnych wyjściach, czy innych ważnych dla Ciebie wydarzeniach. Na DŻAMPIE również każdy ma szansę być z resztą uczestników w ciągłym kontakcie. Na początku, za zgodą uczestników, powstaje grupa na Messengerze. Tam znajdą się najbardziej aktualne informacje. W widocznych miejscach wywieszamy plan zajęć, a gdy ktoś z uczestników potrzebuje dodatkowych informacji czy wsparcia, ekipa kadry zawsze służy pomocą 🙂 

BĄDŹ AKTYWNY 

Bądź aktywny! Może jesteś introwertykiem, najbardziej lubisz siedzieć w pokoju, czytać książki i grać w gry komputerowe. Ale czasem warto się przełamać i wyjść do ludzi… Na Dżampie aktywności zdecydowanie nie brakuje. A jest ich tak dużo, że na pewno wybierzesz coś dla siebie: 

– warsztaty rozwijające umiejętności miękkie, 

– wspólne wycieczki do ciekawych miejsc (muzea, galerie sztuki, wystawy), 

– zajęcia sportowe, 

– zajęcia integracyjne. 

Oczywiście, to TY decydujesz, z czego skorzystasz. Poza zaplanowanymi aktywnościami, czeka Cię też możliwość grania w planszówki, chodzenia na wspólne spacery czy też chillowania na leżakach w otoczeniu gór. Na dodatek hotel dysponuje rekreacyjnym basenem z biczami wodnymi i przeciwprądem. Znajdziesz tu także centrum wellness z jacuzzi, sauną suchą, łaźnią parową, a także centrum SPA.  

Nic tylko korzystać 🙂 

ROZWIJAJ SIĘ  

Rozwój to nie tylko nauka na studiach – podejmij dodatkowe kursy i szkolenia. Dzięki temu, zdobędziesz dodatkowe kwalifikacje potrzebne w przyszłości, a  także poznasz masę ciekawych osób. Takie miejsce do rozwoju gwarantuje DŻAMP. Ten wyjazd to nie tylko siedzenie nad basenem czy spacerowanie. Dżamp stawia na różne aspekty rozwoju. Znajdziesz tu szkolenia i warsztaty, które pomogą Ci w kontaktach z innymi: w pracy, na studiach czy nawet na spotkaniach rodzinnych. Praca w grupach i trening nowych umiejętności sprawią, że powrócisz z Dżampa z praktyczną wiedzą, którą od razu możesz wykorzystać. 

A CO PO OBOZIE? 

Dżamp to 7 dni w roku, podczas których możesz przeżyć więcej niż podczas pozostałych 358.  
Ale co zrobić, kiedy Dżamp dobiegnie końca? . Wpadnij do CWEZ-u! W ten sposób możesz utrzymać kontakt z ludźmi poznanymi na obozie,  dalej korzystać ze szkoleń, warsztatów i wyjazdów weekendowych w podobnym klimacie, co Dżamp.  

Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego (CWEZ) to wielkie wsparcie na stresującym etapie, jakim jest przejście pomiędzy szkołą a studiami. Projekt skierowany jest do osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności, które myślą o studiowaniu, są już kandydatami, studentami lub absolwentami.  Znajdziesz tu cały wachlarz form wsparcia. Od doradztwa zawodowego, przez wspólne wyjścia i wyjazdy, po wsparcie psychologa i warsztaty wspomagające Twój dobrostan. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj: 

http://www.tnm.org.pl/wsparcie/ 

Czasem trudno znaleźć sposób na nawiązanie nowych znajomości. Dżamp to jednak wielkie ułatwienie. Hotel w spokojnej okolicy, wspierająca kadra i ogrom aktywności, z których korzystasz razem z innymi uczestnikami, to wprost idealne warunki do tworzenia nowych relacji. 

Zapisz się na Dżampa i sprawdź! 🙂