Najczęstsze pytania

Przed Tobą lista najczęściej zadawanych pytań przez studentów/studentki, którzy do tej pory nie uczestniczyli/uczestniczyły w naszym obozie Dżamp:

Do kogo adresowany jest obóz Dżamp?  

Jedyny tak duży obóz studencki adresowany jest do studentów z niepełnosprawnością, łączy integrację społeczną, aktywność fizyczną, rozwój osobisty. Mogą w nim wziąć udział studenci/studentki, którzy studiują na uczelniach współpracujących ze Stowarzyszeniem Twoje Nowe Możliwości. Jeżeli na liście ORGANIZATORZY nie ma Twojej uczelni, zapytaj Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnością lub inną odpowiedzialną jednostkę o możliwość współpracy. Z naszej strony wszelkich informacji udziela Ariel Fecyk, do którego kontakt znajdziesz w podstronie KONTAKT.  

W jakim terminie odbywa się tegoroczny obóz? 

Obóz Dżamp w tym roku odbędzie się od 2 do 8 września 2023 r.  

Gdzie odbędzie się tegoroczny obóz? 

Wracamy do dobrze znanego nam miejsca – Hotelu Zimnik Luksus Natury **** oraz Hotel Zimnik *** położonej w Lipowej, u podnóża Gór Skrzyczne, najwyższego wniesienia Beskidów.  

Jakie aktywności są organizowane podczas obozu?  

W trakcie trwania obozu odbywają się:
– warsztaty rozwijające umiejętności miękkie,
– atrakcyjne wycieczki krajoznawcze do miejsce wyjątkowych i ciekawych (jak na przykład muzea, galerie sztuki, wystawy),
– zajęcia sportowe,
– zajęcia integracyjne.
Harmonogram zajęć uczestnicy poznają przed przyjazdem. Mogą już wcześniej zaplanować sobie, w jaki sposób chcą skorzystać z naszej bogatej oferty. Każda z oferowanych przez nas aktywności jest bezpłatna. Oprócz przygotowanych przez nas zajęć, wszyscy mogą korzystać z regularnej oferty hotelu, wynikającej z regulaminu hotelu.  

Czy muszę uczestniczyć we wszystkich aktywnościach?  

Każdy z uczestników samodzielnie podejmuje decyzję czy i w jakich aktywnościach, przygotowanych przez kadrę, chce brać udział. Wierzymy, że w tak szerokiej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie.  

Potrzebuję wsparcia asystenckiego, czy może na obóz przyjechać ze mną mój asystent?  

Oczywiście! Wiemy, że niektórzy studenci/studentki potrzebują wsparcia asystenckiego. Zatem jeżeli należysz do tego grona – daj nam znać. W formularzu zgłoszeniowym znajduje się odpowiednie pole, w którym powinieneś/powinnaś zaznaczyć, że wybiera się z Tobą asystent/asystentka. W takim przypadku, Twój asystent/asystentka powinien/powinna także wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Jeżeli nie masz asystenta/asystentki, a potrzebujesz wsparcia w trakcie obozu – daj nam znać, wysyłając do nas maila pod adres: d.kulis@tnm.org.pl – wspólnie znajdziemy rozwiązanie.  

W jaki sposób mogę zapisać się na obóz?  

Istnieją dwie drogi.
Pierwsza: 
Wejdź na naszą stronę: Zapisz się! I wypełnij formularz zgłoszeniowy. Ważne jest, abyś podał / podała pełną nazwę swojej uczelni.

Druga: 
Zgłoś się do Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością lub Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami. (w zależności, jaka jednostka istnieje na Twojej uczelni) i poinformuj, że chciałbyś / chciałabyś wziąć udział w Obozie Dżamp organizowanym przez Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości”. 

Kto pokrywa koszty mojego udziału w obozie? 

Jeżeli uczelnia, na której studiujesz, współpracuje z nami przy organizacji obozu (bądź będzie chciała współpracować), wtedy koszt Twojego udziału jest podzielony między uczelnię a Ciebie. Koszt po Twojej stronie to jedyne 399zł.

Jak dojadę na obóz?  

Na obóz możesz dojechać samodzielnie lub skorzystać z naszego transportu (dostosowanego autobusu), który wyrusza spod biura Stowarzyszenia „Twoje Nowe Możliwości” we Wrocławiu.

Czy na obozie jestem w stanie zadbać o swoją specjalną dietę? 

Tak. W formularzu zgłoszeniowym pytamy o rodzaj diety oraz alergeny. Zebrane informacje przesyłamy do hotelowej restauracji, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.    

Jakich formalności powinnam / powinienem dopełnić, aby pojechać na obóz?  

Formalności, jakich powinien dopełnić student / studentka, aby móc uczestniczyć w obozie:
1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie ZAPISZ SIĘ!  
2. Zgłosić się do jednostki na uczelni, zajmującej się studentami z niepełnosprawnością – celem pozyskania dofinansowania na udział w obozie.  
3. Po potwierdzeniu przez nas Twojego nazwiska na liście uczestników – dokonać przelewu na konto.
4. Być w kontakcie z kadrą obozu, aby zaplanować dojazd do hotelu.