Przed Tobą lista najczęściej zadawanych pytań przez studentów/studentki, którzy do tej pory nie uczestniczyli/uczestniczyły w naszym obozie Dżamp:
Do kogo adresowany jest obóz Dżamp?
Jedyny tak duży obóz studencki adresowany jest do studentów z niepełnosprawnością, łączy integrację społeczną, aktywność fizyczną, rozwój osobisty. Mogą w nim wziąć udział studenci/studentki, którzy studiują na uczelniach współpracujących ze Stowarzyszeniem Twoje Nowe Możliwości. Jeżeli na liście ORGANIZATORZY nie ma Twojej uczelni, zapytaj Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnością lub inną odpowiedzialną jednostkę o możliwość współpracy. Z naszej strony wszelkich informacji udziela Ariel Fecyk, do którego kontakt znajdziesz w podstronie KONTAKT.
W jakim terminie odbywa się tegoroczny obóz?
Obóz Dżamp w tym roku odbędzie się od 28 listopada do 1 grudnia 2024 r.
Gdzie odbędzie się tegoroczny obóz?
Wracamy do dobrze znanego nam miejsca – Hotelu Zimnik Luksus Natury **** oraz Hotel Zimnik *** położonej w Lipowej, u podnóża Gór Skrzyczne, najwyższego wniesienia Beskidów.
Jakie aktywności są organizowane podczas obozu?
W trakcie trwania obozu odbywają się:
– warsztaty rozwijające umiejętności miękkie,
– atrakcyjne wycieczki krajoznawcze do miejsce wyjątkowych i ciekawych (jak na przykład muzea, galerie sztuki, wystawy),
– zajęcia sportowe,
– zajęcia integracyjne.
Harmonogram zajęć uczestnicy poznają przed przyjazdem. Mogą już wcześniej zaplanować sobie, w jaki sposób chcą skorzystać z naszej bogatej oferty. Każda z oferowanych przez nas aktywności jest bezpłatna. Oprócz przygotowanych przez nas zajęć, wszyscy mogą korzystać z regularnej oferty hotelu, wynikającej z regulaminu hotelu.
Czy muszę uczestniczyć we wszystkich aktywnościach?
Każdy z uczestników samodzielnie podejmuje decyzję czy i w jakich aktywnościach, przygotowanych przez kadrę, chce brać udział. Wierzymy, że w tak szerokiej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie.
Potrzebuję wsparcia asystenckiego, czy może na obóz przyjechać ze mną mój asystent?
Oczywiście! Wiemy, że niektórzy studenci/studentki potrzebują wsparcia asystenckiego. Zatem jeżeli należysz do tego grona – daj nam znać. W formularzu zgłoszeniowym znajduje się odpowiednie pole, w którym powinieneś/powinnaś zaznaczyć, że wybiera się z Tobą asystent/asystentka. W takim przypadku, Twój asystent/asystentka powinien/powinna także wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Jeżeli nie masz asystenta/asystentki, a potrzebujesz wsparcia w trakcie obozu – daj nam znać, wysyłając do nas maila pod adres: d.kulis@tnm.org.pl – wspólnie znajdziemy rozwiązanie.
W jaki sposób mogę zapisać się na obóz?
Istnieją dwie drogi.
Pierwsza:
Wejdź na naszą stronę: Zapisz się! I wypełnij formularz zgłoszeniowy. Ważne jest, abyś podał / podała pełną nazwę swojej uczelni.
Druga:
Zgłoś się do Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością lub Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnościami. (w zależności, jaka jednostka istnieje na Twojej uczelni) i poinformuj, że chciałbyś / chciałabyś wziąć udział w Obozie Dżamp organizowanym przez Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości”.
Kto pokrywa koszty mojego udziału w obozie?
Jeżeli uczelnia, na której studiujesz, współpracuje z nami przy organizacji obozu (bądź będzie chciała współpracować), wtedy koszt Twojego udziału jest pokrywany przez Uczelnię.
Jak dojadę na obóz?
Na obóz możesz dojechać samodzielnie lub skorzystać z naszego transportu (dostosowanego autobusu), który wyrusza spod biura Stowarzyszenia „Twoje Nowe Możliwości” we Wrocławiu.
Czy na obozie jestem w stanie zadbać o swoją specjalną dietę?
Tak. W formularzu zgłoszeniowym pytamy o rodzaj diety oraz alergeny. Zebrane informacje przesyłamy do hotelowej restauracji, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.
Jakich formalności powinnam / powinienem dopełnić, aby pojechać na obóz?
Formalności, jakich powinien dopełnić student / studentka, aby móc uczestniczyć w obozie:
1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie ZAPISZ SIĘ!
2. Zgłosić się do jednostki na uczelni, zajmującej się studentami z niepełnosprawnością – celem pozyskania dofinansowania na udział w obozie.
3. Być w kontakcie z kadrą obozu, aby zaplanować dojazd do hotelu.